Pokalbių svetainė  ,,Atvirumo s@la“ tėvams ir vaikams internetinėje erdvėje

 

Virtuali biblioterapinio pobūdžio platforma ,,Atvirumo s@la“– unikali, analogų neturinti interaktyvi svetainė, sukurta vaikams ir jų tėvams emocinio intelekto lavinimui, terapiniam pokalbiui ir diskusijai aptariant ir padedant  įveikti aktualias šeimai ir vaikui gyvenimiškas problemas. „Atvirumo s@los“ virtualius pokalbius/diskusijas vaikų ir tėvų grupėse – moderuoja psichologas, jų metu skaitomi trumpi literatūriniai tekstai, kurių pagalba aptariamos problemos ar rūpesčiai, kuriuos patiria tėvai ir vaikai realiame gyvenime. Užsiėmimų dalyviai virtualioje svetainėje jaučiasi saugūs, nes juose dalyvauja kaip veikėjai „avatarai“, todėl virtualus pokalbis vyksta išsaugant anonimiškumą, galint drąsiai dalintis problemomis ir rūpesčiais.

Visi dalyviai  po virtualių pokalbių užsiėmimų, bet kuriuo laiku gali jungtis prie žaidimo  ir atnaujinti bei keisti savo veikėjo – ,,avataro“ išvaizdą, aprangą ir į sekantį užsiėmimą „ateiti“ kitu įvaizdžiu. Be pagrindinių užsiėmimų – pokalbių dalyviai turi dar vieną galimybę – virtualiai „apsigyventi“ sukurtoje saloje ir naudojant įvairius virtualius įrankius modeliuoti  savo gyvenimą, pagal  pomėgius ir tikslus norimus realizuoti realiame gyvenime.  Kuo dažniau dalyviai dalyvauja užsiėmimuose, tuo daugiau gauna vadinamų „karmos“ taškų, ir tuomet gali nusipirkti įvairesnių virtualių priemonių savo virtualios salos  gyvenimo kūrimui.

Ši virtuali programa, tai viena iš projekto ,,Augti ir auginti: kompleksinė psichikos sveikatos ugdymo programa“ (remiama Vilniaus miesto savivaldybės) krypčių.

Norinčius dalyvauti, kviečiame registruotis iki balandžio 29 d. el. paštu naujojivilnia@vcb.lt

Užsiėmimuose kviečiame dalyvauti mažiausiai du šeimos narius (vaikas ir vienas iš tėvų ar globėjų). Dalyvaujančių vaikų amžius nuo 9 iki 14 metų.

Užsiėmimai prasidės nuo gegužės 4 d.

Grupiniai užsiėmimai pogrupiui (du vaikų pogrupiai ir du tėvų pogrupiai) vyks vieną kartą per savaitę. Vienam pogrupiui viso 7 užsiėmimai.

Užsiėmimų tvarkaraštis:

I pogrupis*

Pirmadienis vaikų grupė 16.30-17.30 tėvų grupė 18.00-19.00

 

II pogrupis*

Trečiadienis vaikų grupė 16.30-17.30 tėvų grupė 18.00-19.00

*Pogrupiai skirstomi pagal vaikų amžių. Tėvai taip pat patenka į tą pogrupį, kuriame dalyvauja jo vaikas. Užsiėmimų administratorius Jus informuos telefonu arba el. paštu į kurį pogrupį patenkate.

 

Biblioterapinių užsiėmimų atmintinė

  • Užsiėmimai su psichologu vyksta kartą per savaitę. Numatytu laiku jungiasi grupė dalyvių ir psichologas juos perkelia į virtualią pokalbių erdvę.
  • Vaikų ir tėvų grupiniai užsiėmimai vyksta skirtingu laiku.
  • Biblioterapinio pobūdžio pokalbių svetainė ,,Atvirumo s@la“ yra instaliuojama į asmeninį kompiuterį, todėl reikalinga Microsoft Windows operacinė sistema.
  • Jungiantis prie virtualių seansų su psichologu, reikalingas geras interneto ryšys ir ausinės su mikrofonu.

Seansų metu su Jumis bendraus psichologė Rasa Prašmuntienė ir geštalto terapeutė Daiva Žukauskienė.

Į visus iškylančius ir rūpimus klausimus prašome kreiptis el. paštu į biblioterapinių užsiėmimų administratorius: Rita Vasilevskienė,  rita_aug@yahoo.com ir Justina Tamulytė, justina.tamulyte@vcb.lt Arba susisiekti telefonu 8 5 2670693.

Projekto vadovas Rita Venskūnienė, r.venskuniene@vcb.lt

© Programą draudžiama kopijuoti ir platinti bet kokia forma ar būdu.