NAUJIENOS

Mieli  dienos centro vaikai,

Mes, Dienos centro darbuotojai, labai Jūsų pasiilgome ir tikimės, kad mūsų išsiskyrimas ilgai neužtruks. Šiuo metu, kol negalime susitikti dienos centro patalpose, kviečiame  Jus visus bendrauti naudojantis „Facebook Messenger“ programėle, uždaroje „Facebook“ grupėje „Dienos centras „Mūsų nameliai““  bei el. paštu. Atraskime vieni kitus ir padėkime vieni kitiems įveikti nuobodulį, praskaidrinkime kasdienybę virtualiais susitikimais: dalinkimės savo patirtimi bei patarimais draugams, kaip įdomiau ir prasmingiau leisti laiką, skaitomomis knygomis, žaidžiamais stalo žaidimais, žiūrimais filmais, naujomis veiklomis…

Bendraukime!

Svarbu. Psichologė Rasa su Jumis bendraus „Facebook Messenger“ programėle kasdien nuo pirmadienio iki penktadienio nuo 14 val.  iki 15 val. susitikimui skirsime 1 val.

Jūs taip pat galite individualiai rašyti psichologei Rasai  el.  p.  dc.musunameliai@gmail.com

Dienos centro vaikų tėveliai,

Nuo šiol turite galimybę individualiai užduoti Jums rūpimus klausimus bei konsultuotis su dienos centro psichologe Rasa nuo pirmadienio iki penktadienio nuo 17 val. iki 18 val. rašydami el.paštu dc.musunameliai@gmail.com , esant poreikiui turime galimybę bendrauti per Skype, esant poreikiui  galima susisiekti telefonu.

Mieli tėveliai, gyvenimas šiuo metu yra lėtesnis, daugiau bendravimo su šeima. Pasinaudokime  galimybe daugiau laiko, kurio taip trūksta, praleisti kartu, užsiimant bendra malonia veikla kartu. Išklausykime vieni kitus ir išgirskime, pabūkime kartu. Tai mus visiems padės stiprinti tarpusavio ryšį šeimoje ir išgyventi mažiau nerimo šiuo vieims įtemptu laikotarpiu.  www.musunameliai.lt

 

PRIE ARBATOS PUODELIO

Pradedame temų ciklą „PRIE ARBATOS PUODELIO“.

Kiekvieną savaitę pateiksime Jums temą, kasdien temai priskirsime naują potemę.

03.23-03.29 Šios savaitės tema – „EMOCIJOS“

Emocijas dažnai sunku įvardinti, suprasti, sunku apie jas kalbėti, tuomet sunku ir su jomis tvarkytis, tai sukelia nemažai keblumų mūsų gyvenime. O ar lengva jas atpažinti? Visi jausmai svarbūs ir reikalingi, nėra nei blogų, nei gerų jausmų. Jie visi mums yra būtini tam tikrose gyvenimo situacijose. Kai geriau suprantame savo pačių jausmus, mums tampa lengviau suprasti ir kitų žmonių emocijas. Kuo daugiau žmonės atvirai kalba apie tai kaip jaučiasi, tuo mažiau patiria emocinių sunkumų . Tad siūlome Jums mieli tėveliai ir vaikai  vakarus praleisti“Prie arbatos puodelio“ skiriant laiko maloniam laiko praleidimui, bendrystei, vienas kito gilesniam pažinimui, pasakojant savo patyrimus, nutikimus, situacijas girdėtas ar skaitytas istorijas, piešiant, aplikuojant, lipdant ir naudojant kitas menines priemones.

Užduotis:  Kasdien skirkite laiko šeimai. Potemės  kasdien, pasirinktinai – „Draugiškumas“ „Pasitikėjimas“  „Liūdesys“, „Meilė“, „Baimė“, „Džiaugsmas“, „Pyktis“, „Viltis“. Pasirinkus vieną ir potemių, kiekvienas šeimos narys pasakoja kokį nutikimą iš savo gyvenimo, kuriame atsispindėtų atitinkama tema, pvz. „Draugiškumas“. Prieš pasakodami aptarkite kaip kiekvienas iš Jūsų supranta draugiškumą . Taip pat Jūs galite tai nupiešti ar atlikti aplikaciją iš  spalvoto popieriaus ar žurnalų.

03.30-04.03 Šios savaitės tema – „NUOTRAUKA IŠ ALBUMO“

Nuotraukose išsaugoti mūsų prisiminimai ir svarbios gyvenimo akimirkos. Vaikams labai svarbu ir naudinga matyti šeimos nuotraukas, kur jis yra vienodai svarbi paveikslo dalis kaip ir kiti. Tai ugdo vaikų savivertę, pasitikėjimą savimi. Nuotraukos tai mūsų šeimos archyvas. Jos pasakoja unikalią Jūsų šeimos istoriją. Yra daug dalykų, kurių vaikai patys neprisimena. Nuotraukos padės jums atgaivinti tą laikmetį ir papasakoti jiems. Jie turi žinoti savo paties, savo šeimos, giminės istoriją, suprasti kad jis yra neatsiejama šeimos dalis. Vaikams labai įdomu kokie jie buvo maži, jiems įdomu, nes tai jų pačių istorija. Jiems taip pat įdomu, smalsu žinoti, kokie nutikimai, išdaigos yra nutikusios jų tėveliams, kai jie buvo maži. Pasakojant nepamirškite įvardinti ir nuotraukose esančias nuotaikas. Galite peržiūrėti ir šeimos vaizdo įrašus. Nuotraukų bei vaizdo įrašų peržiūra skatina artimesnį tarpusavio santykį šeimoje, pažinti šeimos tradicijas, vertybes.Vaikams yra svarbu pamatyti, kaip anksčiau gyveno jiems artimi žmonės, palyginti su dabartiniu gyvenimu, kurį gyvena jie patys.

Šią savaitę siūlome jums 5 temas.  Pasinaudokite  nuotraukomis iš albumo, skaitmeninėje laikmenoje ar  pakabintomis ant sienos, šeimos vaizdo įrašais. Linkime, kad tai taptų jūsų šeimos tradicija.

Pirma tema. „ Šeimos šventės“  Pasirinkite  jums patinkančią nuotrauką, kurioje  būtų jūsų šeimos šventės akimirkos. Papasakokite kaip jūs tada jautėtės, kas  jums brangu šiame prisiminime, gal yra tos šventės akimirkų, kurios nepateko į objektyvą. Pasistenkite prisiminti kuo daugiau džiaugsmingų, nuotaikingų istorijų. Jas galite užrašyti dienoraštyje, padaryti garso įrašą. Taip pat galite nuotraukoms sukurti linksmus pavadinimus. Žaidimas. Kiekvienas šeimos narys surašo po pvz. 3 žinomų filmų/filmukų pavadinimus ir iš šeimos albumo atrinkti nuotraukas, labiausiai atitinkančias jį. Smagaus vakaro

Antra tema. „Šeimos laisvalaikis“ Pasirinkite  jums patinkančią nuotrauką, kurioje  būtų jūsų šeimos laisvalaikio akimirkos. Papasakokite kaip jūs tada jautėtės, gal prisimenate tai, kas liko už kadro, kas  jums brangu šiame prisiminime, kodėl? Kokia  laisvalaikio praleidimo forma  jums labiausiai patiko, o gal jau turite naujų idėjų. Pasistenkite prisiminti kuo daugiau džiaugsmingų, nuotaikingų istorijų. Jas galite užrašyti dienoraštyje, padaryti garso įrašą. Taip pat galite nuotraukoms sukurti linksmus pavadinimus.

Žaidimas. Kiekvienas šeimos narys surašo po pvz. 3 žinomų knygų/ pasakų pavadinimų ir iš šeimos albumo atrinkti nuotraukas, labiausiai atitinkančias jį. Smagaus vakaro

Trečia tema.“Aš dar visai mažiukas“. Tėveliai pasakoja vaikams apie jų vaikystę, nuotraukas galite išrinkti kartu. Parodykite jiems savo emocijas, pasakykite, ką jautėte tada, ką jaučiate dabar, kokios istorijos ar įdomūs faktai vaikui dar nebuvo papasakoti. Pasistenkite prisiminti kuo daugiau džiaugsmingų, nuotaikingų istorijų. Jas galite užrašyti dienoraštyje, padaryti garso įrašą.

Taip pat galite nuotraukoms sukurti linksmus pavadinimus. Kiekvienas šeimos narys pasirinkęs nuotrauką, gali sukurti dvieilį. Smagaus vakaro

Ketvirta tema.“Aš dar visai mažiukas“. Tėveliai pasakoja vaikams apie savo vaikystę, savo patiritis, savo nuotykius, išdaigas ( kaip leisdavo laisvalaikį, kokius pomėgius turėjo, kokius žaidimus žaisdavo -pažaiskite kartu tuos žaidimus, kaip sekėsi mokykloje, kokie buvo draugai, kaip jautėtės, kai buvote jų amžiaus, kaip rengėsi, ką mėgote valgyti (desertai)- galima  pagaminti savo vaikystės patiekalą). Tai gali būti ir pasakojimas su teatralizuotu pasirodymu. Pasistenkite prisiminti kuo daugiau džiaugsmingų, nuotaikingų istorijų. Jas galite užrašyti dienoraštyje, padaryti garso įrašą.

Taip pat galite nuotraukoms sukurti linksmus pavadinimus. Galite nupiešti, sukurti nuotrauką (iš senų žurnalų nuotraukų, o gal nulipdyti,  ar panaudoti kitas jums prieinamas priemones). Smagaus vakaro

Penkta tema. „Šeimos medis“. Tai bendras šeimos kūrybinis darbas. Jo metu vaikams jūs suteiksite daugiau žinojimo( sudarę giminės medį, surašykite vardus, papasakokite, kokius darbus dirba(dirbo), jų charakterio savybes, pomėgius,  įdomius faktus iš jų gyvenimo, taip paskatinsite juos ir toliau domėtis savo giminaičiais. Kai apie savo protėvius(mūsų šaknys) sužinome daugiau, mes jaučiamės ne vieni, bet apsupti vis daugiau  nuostabių mus mylinčių ir mylimų žmonių.

Pasistenkite prisiminti kuo daugiau džiaugsmingų, nuotaikingų istorijų. Jas galite užrašyti dienoraštyje, padaryti garso įrašą.

Galima pasitelkti įvairias priemones – naudoti nuotraukas, galima piešti, daryti aplikacijas, galima pasinaudoti kompiuterinėmis programomis. Šį darbą  ir galėsite tęsti ir toliau. Smagaus vakaro!

Šios temos, bei kaip sekėsi, bus aptartos kasdienių susitikimų su vaikais metu per Skype.
Kiekvieną savaitę labai lauksime Jūsų atsiliepimų, piešinių ar darbų nuotraukų el.p. dc.musunameliai@gmail.com ir Mūsų nameliai Facebook paskyroje.